Keď nebol ešte na dedinách miestny rozhlas, každá dedina mala svojho bubeníka, bubňara- ktorý čítal vyhlášky a nariadenia na rôznych miestach obce. Ľudí zvolával bubnovaním na bubne. Pamätám na takého z Fričoviec. Ako deti sme ho sprevádzali po dedine, takže kto nepočul , alebo nestihol pribehnuť k bubeníkovi,tak sa nás pýtal, že čo to bubňar vybubnoval, lebo my sme to počuli niekoľkokrát a vedeli to naspamäť.