Kométa

Kométa

Pôvodný text z roku 

 

Kŕdeľ komét, vlasatíc

Letí oblohou

Oblohou mestských ulíc

Svojou záhadnou podobou

 

Ja kométu videl som

Raz v detstve

Pozoroval som ju s obdivom

V Lipovciach na ceste

 

Preletela nebom

Krásne , ticho , nehlučne

Ja udivený javom tým

Rozmýšľal som o nej výlučne

 

Tak aj Ty si omráčila

Moju myseľ ako vtedy ona

Čo si to len porobila!

Omračuj ma stále znova.

Text upravený pre pieseň v roku 2026

Odkaz na video-krátka verzia

Odkaz na video- dlhá verzia

Kométa

Martin Messa

 

Dievčat kŕďeľ , vlasatíc

ja stretol som raz v meste

vniesli zmätok do ulíc

už nie deti , ani ženy ešte

 

Boli šik v tých tesných blúzkach

a v modrých džínsach na mieru,

s teniskami na dlhých nohách

v oblakoch jemného parfűmu

ref.

Boli to študentky a možno učnice

len na sto percent viem,

že neboli z Lúčnice

Boli to študentky a možno učnice

len na sto percent viem

že neboli z Lúčnice

 

Trocha vážne a trocha šantiace,

pretriasali si rukou mokré vlasy

ich smiech zurčal do celej ulice

no proste vzorka mladej krásy

 

Trocha hlučné , tak trocha na hrane,

ale kto by riešil hlasov decibely

veď vyšli práve z plavárne

krásne bratislavské akvabely

ref.

Boli to študentky a možno učnice

len na sto percent viem

že neboli z Lúčnice

Boli to študentky a možno učnice

len na sto percent viem

že neboli z Lúčnice

 

Raz videl som kométu

to bolo dávno , ešte v detstve

Hľadel som na ňu s  údivom ,

na nejakej poľnej ceste

 

Preletela hviezdnou oblohou

Krásne , ticho , nehlučne

zametala chvostom nebo,

ja myslel som na ňu výlučne

ref.

Boli to študentky a možno učnice

len sto percent viem

že neboli z Lúčnice

Boli to študentky a možno učnice

len na sto percent viem

že neboli z Lúčnice

 

Bola krásna čudná, tichá

ja malý som bol ešte na lásku

no kométu som si zamiloval

aj tú na svätom obrázku

 

Tak aj Ty si ma omráčila

v tom zhluku dievčat veselých

Čo si to len porobila!

Omračuj ma stále znova.

 

Ref.

Lebo dnes už viem, že

Boli to študentky a možno učnice

čo išli v hluku našej ulice

Boli to študentky a možno učnice

čo išli v hluku našej ulice

 

Ostal som tam stáť ako bez dychu

V ten deň sa mi zmenil život celý

pred plavárňou som sa bez ostychu

zaľúbil do krásnej akvabely

dlhovlasej aqua-belly,

akvabely,

Krásnej akvabely !