Mosty- Oči

Mosty Oči

Odkaz na video

 

Nočný súmrak

Padol

Ako popol

Na biely sneh

Záhadný prízrak

Tvoj tieň

Sa pohol

na druhý breh

Opíja sa

Tvojím smiechom

Znejúcim v echu

Prístavnej hrádze

Ľudia !

Či je hriechom

Dávať všetku nehu

A srdce nemať prázdne?

 

                                                                 Bratislava 1972

 V januári 2026 som spojil krátke básničky Oči, Mosty a Nečas  prepojil refrénom  do jedného textu pre pieseň s AI s názvom Oči

Mosty.

 

Ja pozerám ti do očí,

a ty do mojich hľadíš

chcem dopátrať sa v tvojom pohľade

čo v svojich očiach tajíš

 

Nie, to nie je ohňostroj

Tebe hviezdy v očiach svietia

To nie sú záblesky svetlice

Čo v Tvojich očiach letia

 

Je to len nepokoj

Nie odraz hviezdy a či stálice

Lež zrkadlo čo odráža

Tvoje nežné srdce ľúbiace

 

Ja pozerám ti do očí,

a ty do mojich hľadíš

chcem dopátrať sa v tvojom pohľade

čo v svojom srdci tajíš

 

Nočný súmrak

Padol ako popol

Na biely sneh

Záhadný prízrak- tvoj tieň

sa pohol na druhý breh

Opíja sa Tvojím smiechom

Znejúcim v echu prístavnej hrádze

Keď volám, kričím nad riekou

Ľudia !

Či je hriechom

Dávať všetku nehu

A srdce nemať prázdne?

 

Ja pozerám ti do očí,

a ty do mojich hľadíš

chcem dopátrať sa v tvojom pohľade

čo na svojich perách tajíš

 

Rozmokli ti pery

Od dažďa dlhého

Vietor ich ofúka

Zavial ti oči

Vietor zúrivý

Srdce ti rozpuká

Od citu divného

čo každý raz je iný

Smädné sú tvoje ústa

Vyprahli od bozkov sliny

 

Ja pozerám ti do očí,

a ty do mojich hľadíš

chcem dopátrať sa v tvojom pohľade

čo v svojich očiach tajíš

 

Ty opakuješ po mne

to, čo kričal som na rieku

a opäť v echu prístavnej hrádze

znie:

Ľudia ! Či je hriechom

Dávať všetku nehu

A srdce nemať prázdne?

.Dávať všetku nehu

A srdce nemať prázdne?

..Dávať všetku nehu

A srdce nemať prázdneeee?